Wybitny turniej - mundial w Katarze

Wybitny turniej - mundial w Katarze

Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a duży procent facetów z zaciekawieniem odlicza dalsze godziny. W sieci internetowej powstaje fala przekonań pod względem tego, jaka gromada zawodników wygra maraton piłki nożnej, a która posiada minimalne prawdopodobieństwo. Nie zabraknie też komentarzy co do przeróżnych kopaczy. Czy znakomite wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej niezapomniane wrażenia?

Osobliwość mistrzostw świata w piłce nożnej

Teraźniejsze igrzyska będą ponadprzeciętnie wyjątkowe, mimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tego momentu się odbyły. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, spotkania wydarzać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest specyficzna, albowiem turniej wydarzy się w okresie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, gdzie startować będą tylko 32 składy piłkarskie, ponieważ na kolejnym tego typu wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Jadowite wypowiedzi piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa są nieco bardziej kontrowersyjne od swych wcześniejszych wersji. Pojawiają się opinie, że wybór państwa, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności da się zauważyć dużej wielkości niezadowolenie. Dookoła mistrzostw świata na okrągło włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowy boisk i reszty zaplecza, zginęła bardzo duża liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie powstrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaki zespół wzniesie w górę trofeum?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli podziwu w stosunku do gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, stawiając na różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.